1
2
3

Posuvné do púzdra

Tento typ dverí je z vizuálneho hľadiska identický s dverami posuvnými na stenu. Rozdiel je však v montáži a ukotvení. Pri tejto alternatíve dverí sa do vopred pripraveného stavebného otvoru osadí najskôr stavebné puzdro, ktoré sa obloží sadrokartónom alebo sa omietne. Osádzať sa môže len do priečok o hrúbke 100, 125 alebo 150 mm. Dvere vyrábame v rôznych rozmeroch a prevedení. Pri osádzaní stavebného puzdra do priečky s hrúbkou 100 mm je možné osadiť len plné hladké dvere. V prípade nerovnosti stien existuje možnosť regulácie obložiek v rozpätí plus 1 cm. Puzdro NORMA LINE STANDARD predstavuje najbežnejší typ stavebných puzdier pre posuvné jednokrídlové dvere. Samozrejmosťou je taktiež NORMA LINE KOMFORT, kde tento model predstavuje zostavu dvoch stavebných puzdier navzájom spojených vodiacou lištou. Každé puzdro je určené pre jedny jednokrídlové dvere, ktoré sa vysúvajú oproti sebe. Pohyb dverných krídiel môže byť i synchronizovaný. Ďalšou možnosťou je NORMA LINE UNIBOX, kde ide o typ dvojitého puzdra, v ktorom sú dvoje jednokrídlové dvere. Môžu uzatvárať vedľa seba susediace izby (krídla sa zatvárajú oproti sebe). NORMA LINE PARALLEL je dvojité puzdro, v ktorom sú dve dverné krídla zatvárajúce sa jedným smerom paralelne za sebou. Pohyb dverných krídel je synchronický (tento posuv je v cene). Pri tomto type puzdra však nie je možné použiť celosklenené dvere, alebo dvere v kombinácií sklo drevo, ak nie je okolo dverí drevená rámová konštrukcia. LUCE jednokrídlové, dvojkrídlové alebo v bezzárubňovom prevedení je pokrokový výrobok, ktorý v sebe spája skúsenosti a knowhow posuvných systémov. Tento patentovaný produkt je lídrom na trhu vo svojom segmente. Do puzdra Luce je možné zabudovať elektrické káble, vypínače, zásuvky, termostaty, svetlá atď. "LUCE je ideálnym riešením pre umiestnenie elektroinštalácie v blízkosti dverného otvoru“
 

Novinky na trhu!
LATENTE LINE puzdro na posuvné dvere má zárubňu v jednej rovine s obrysom steny.
EVO LINE je systém bezobložkového stavebného púzdra pre posuvné dvere, kedy nie je použitá zárubňa, ale ozdobný hliníkový rámik o šírke 17mm. Tento rámik slúži ako dizajnový a ochranný prvok.
SYNTESIS LINE, je dômyselný systém, vďaka ktorému nie je potrebné používať obložkové zárubne.  Použite toto moderné a minimalistické riešenie vždy, keď nechcete vidieť zárubne a obložky, len čisté línie steny a dverí. Toto moderné riešenie vás očarí eleganciou a svojím jednoduchým dizajnom. “Zaujímavé na prvý pohľad: žiadne zárubne, žiadne obložky“.
EWOLUTO posuvné (patentované) je stavebné puzdro, ktoré sa premení na skutočnú stenu. Je to jediné puzdro svojho druhu na trhu. Do jeho steny môžete vŕtať a zavesiť na ňu skrinky, regály, police a držadlá. Dostupné vo verzii do muriva pre jednokrídlové a pre dvojkrídlové dvere. Ewoluto posuvné puzdro ponúka neobmedzené možnosti pri navrhovaní interiéru. Doprajte si maximálnu voľnosť!
CIRCULAR puzdro umožňuje nové a kreatívne rozdelenie vnútorného priestoru. Oblúkové, moderné, pôsobivé – každý interiér sa stane výnimočným. Systém je dostupný v rôznych veľkostiach a polomeroch, ktoré sa prispôsobia všetkým Vašim požiadavkám. Toto puzdro vytvára elegantné a inovatívne oblúky v interiérovom dizajne. “Priestorom dodá harmóniu a eleganciu“.
NOVANTA je stavebné puzdro pre čiastočne posuvné a čiastočne otočné dvere. Je to ideálne riešenie pre malé úžitkové priestory a toalety, kde nie je dostatok miesta pre zabudovanie bežného puzdra. “Pre získanie priestoru tam, kde sa to zdá nemožné: do miestností s malou plochou“.
 
Modelová línia dverí SYNTESYS LINE BATTENTE je riešenie umožňujúce inštaláciu otočných dverí zarovnaných so stenou a to bez viditeľných zárubní, obložiek či rámov. Dverný panel môže byť natretý rovnakou farbou ako stena, čím sa dosiahne efekt dokonalého splynutia so stenou. Keďže sú dvere zarovnané s úrovňou steny, opticky sa „stratia“. Vďaka novým, vyspelým materiálom a ďalšej povrchovej úprave panelov dverí (lakovanie, obrazové aplikácie), sa táto modelová línia stane skutočne výrazným dizajnovým prvkom, ktorý každému interiéru dodá nový estetický rozmer. Medzi VÝHODY tohto prevedenia môžme uviesť:
- Jedna zárubňa pre verziu do muriva aj do sadrokartónu.
- Zárubňa sa dodáva s dištančnými panelmi z OSB 3 hrúbky 25 mm, ktoré zabezpečujú dokonalý tvar zárubne počas montáže.
-  Zárubňa sa dodáva s nalepenou plastovou ochrannou lištou proti poškriabaniu alebo znečisteniu.
- Čiarový kód na zárubni pre jednoduchú identifikáciu produktu.
- Tesnenie sa aplikuje na zárubňu, nie na dvere. Je mäkké, estetické, stabilné a jednoducho sa montuje.
- Pánty sú (pred omietkou) chránené krytkami (typ ťahané dvere), atď.

Púzdro po dokončení